رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

کامپیوترها شکننده هستند. هنگامی که قطع برق غیرمنتظره ای رخ می دهد، رایانه شما به طور نامناسب خاموش می شود و باعث می شود هارد دیسک، یک قطعه اصلی چرخشی که داده ها ذخیره می شود، آسیب ببیند. سیستم شما دیگر قادر به شناسایی هارد دیسک شما نیست، یا ممکن است هارد دیسک شما نتواند به درستی چرخش کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، از وقفه موقت گرفته تا از دست رفتن داده ها یا حتی مشکلات داخلی سخت افزاری ممکن است رخ دهد. دستیابی به روند بازیابی اطلاعات از دست رفته اغلب غیرممکن است، که منجر به اتلاف وقت، انرژی و پول می شود.

داشتن منبع تغذیه کم یا زیاد می تواند مشکلاتی را نیز ایجاد کند. ولتاژ بالا می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود، که هرگز برای تجهیزات مکانیکی خوب نیست. ولتاژ پایین می تواند از کارایی کامپیوتر شما در سطح بهینه جلوگیری کند.

قدرت پاک مسئله مهم دیگری است که رایانه ها با آن روبرو هستند. اگر در یک ساختمان قدیمی هستید یا در منطقه خاصی قرار دارید، ممکن است گاهی اوقات برق از پریز دیوار “تمیز” تلقی نشود. قدرت پاک ولتاژ و فرکانس مناسبی دارد. برق ناپاک باعث می شود رایانه شما بیشتر کار کند و باعث ایجاد ناکارآمدی و خرابی اجزای آن شود.

راه حل چیست؟

استفاده از تجهیزات منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) با کیفیت بالا می تواند از سخت افزار شما در برابر آسیب ناشی از قطع برق غیرمنتظره یا برق ناخالص محافظت کند. دستگاه های UPS پشتیبان گیری برق را برای سیستم شما فراهم می کنند و اطمینان حاصل می کنند که بین سیستم رایانه شما و منبع تغذیه اصلی هیچ گونه وقفه ای وجود ندارد. این کار رایانه شما را برای همیشه روشن نگه نمی دارد، اما زمان کافی را برای صرفه جویی در کار و خاموش کردن صحیح رایانه شما فراهم می کند.

این دستگاه ها همچنین قبل از رسیدن به رایانه، برق را تمیز می کنند. برخی از آنها می توانند به رایانه شما متصل شده و هنگامی که در حال قطع شدن برق هستید سیگنالی برای خاموش شدن صحیح ارسال کنند.

انواع مختلفی از سیستم های UPS وجود دارد:

  • UPS آماده به کار – ساده ترین و کم هزینه ترین طراحی. باتری و اینورتر تا زمان نیاز “در حالت آماده به کار” منتظر می مانند.
  • یو پی اس Standby-Ferro – همچنین تا زمان نیاز در حالت آماده به کار است ، اما در طراحی آماده به کار بهبود یافته است. تفاوت بزرگ این است که سوئیچ انتقال آماده به کار UPS بین منبع تغذیه با ترانسفورماتور تشدید Ferro جایگزین شده است، که در صورت قطع برق اولیه به عنوان بافر عمل می کند.
  • UPS تعاملی Line – طرحی کاملاً متفاوت از حالت آماده به کار ، این طرح جایگزین شارژر باتری جداگانه ، اینورتر و سوئیچ انتخاب منبع با یک مبدل یا مبدل ترکیبی است. هنگامی که برق کار می کند، اینورتر یا مبدل باتری را شارژ می کند. با قطع برق، سیستم برعکس عمل می کند.

تجهیزات UPS یک محافظت اساسی برای هر سیستم کامپیوتری است و خرید ups خانگی باید از اولویت بالایی در انتخاب های شما برخوردار باشد.

  •  
دسته بندی :آهنگ تولد