معتبرترین منابع خبری آنلاین

در کدام یک از سایت های خبری آنلاین که به صورت لحظه ای بروز شده و جدیدترین اخبار را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند می توانیم اخبار و حوادث  واقعی را در دوره جدیدی که پر از حقه های اینترنتی، اخبار جعلی و دولت های سیاسی جدید است که “حقایق جایگزین” خودشان را تبلیغ می کنند، بیابیم؟ برترین وب سایت های خبری تحت سلطه برندهای بزرگ رسانه های سنتی قرار دارند.

اخبار مجازی، حقایق یا نظرات

یک واقعیت فراتر از بحث است اما عقیده نظر کسی است و صحت آن تضمین نمی شود. یک مهارت اساسی برای خواندن مقالات خبری این است که بین یک واقعیت تفاوت قائل شوید و از تاثیرپذیری از حالتی که به نظر می رسد شخصی سعی در ارائه نظر خود به عنوان واقعیت دارد پرهیز کنید.

بررسی واقعیت خبری از چند منبع خبری معتبر

مطمئن نیستید که داستانی واقعیت دارد؟ یک مطلب را با منبع خبری معتبر بررسی و مقایسه کنید، هرچه منابع بیشتری برای یک موضوع خبری پیدا کنید، بهتر و قابل اطمینان تر خواهد بود. بررسی کنید که آیا داستان واقعی و فاقد اطلاعات غلط است.

برای بررسی اخبار صحت اخبار، روزنامه و سایت های خبری بزرگی که تیراژ زیادی دارند و تحریریه، جمع آوری اخبار و شیوه های گزارش آنها به طور معمول حرفه ای و معتبر هستند را مورد بررسی قرار دهید. این لیست ممکن است به شما کمک کند تا سواد رسانه ای خود را افزایش دهید. با خواندن این سایت ها و روزنامه های با کیفیت، سعی کنید از موضع گیری سیاسی آنها مطلع شوید. سواد رسانه ای تکنیک هایی است که به مردم امکان دسترسی، درک و ارزیابی انتقادی رسانه ها را می دهد. به خاطر داشته باشید که نسخه های آنلاین روزنامه ممکن است از نظر موضع و سبک با مقاله اصلی متفاوت باشد.

اگر به دلیل مشغله های روزمره زمان کافی برای بررسی سایت ها و منبع خبری معتبر گوناگون را ندارید، ما اینجا نیستیم تا درد میان کار، زندگی و  اطلاعات خبری شما توازن را برقرار کنیم. آنچه ما در اینجا هستیم این است که به شما کمک کنیم تا یک فرد خبرساز شوید، بنابراین شما همیشه از جدیدترین اخبار به صورت لحظه ای مطلع خواهید بود.

وبسایت آنلاین خبری و تحلیلی رکن آنلاین

سایت رکن آنلاین به عنوان یک رسانه و  مستقل به پوشش جدیدترین اخبار مربوط به ایران و اخبار بین المللی در زمینه های مختلف می پردازد. در این وبسایت می توانید برای صرفه جویی در وقت خود فقط به دنبال اخبار پربازدید روز باشید. این امکان درقسمت بالای سایت برای کاربران فراهم شده است. جدیدترین اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و اجتماعی را می توانید در این سایت خبری معتبر پیدا کنید.

سایت خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس به عنوان یکی از قدیمی ترین منابع خبری آنلاین در کشور فعالیت گسترده ای در ارائه جدیدترین اخبار داخلی، اخبار منطقه و همچنین اخبار جهان دارد. در بخش فارس من کاربران با مطرح کردن مشکلات یا مباحث مورد نظر خود، در صورت به ح نصاب رسیدن تعداد حمایت کنندگان می توانندانتظار پیگیری آن ها را از مسئولان داشته باشند.

دیدگاه خود را بگذارید